Choď na obsah Choď na menu
 


Americkí vojaci vezú do Čiech vzácnu relikviu

Bratské gesto: americkí vojaci vezú do Čiech vzácnu relikviu. Poháre pôjdu na prvom obrnenom transportéri. Strážiť ju budú vrtuľníky. Washington je zarazený. Prečo Česi šejkujú? Ucho na večné časy

24. 3. 2015

 

ONDŘEJ HÖPPNER prináša exkluzívne správu, ktorá do súčasnej vzrušené debaty o "pobyte bratských armád na našom území" vnáša svetlo informácií, ktoré celú škandalózne provokáciu uspokojivo vysvetľujú

            Konvoj vojakov armády Spojených štátov priváža okrem mieru a porozumenia tiež vzácnu relikviu: náhradné ucho bývalého prezidenta Ronalda Reagana. Američania dúfajú, že im tento osobitný predmet pomôže nájsť cestu k českým srdciam. Prezident Reagan vraj venoval ucho krátko pred svojou smrťou v roku 2004 na podporu svetového mieru ako symbol toho, že Američania vedia načúvať.

Totálne tajné služby

            Je známym faktom, že Reagan, mnohými považovaný za najúspešnejšieho amerického prezidenta všetkých čias, bol na jedno ucho hluchý. Išlo však o druhé ucho. Na to, ktoré vezie americký konvoj, vraj počul dobre.

            "Veríme, že nám ucho tohto velikána pomôže nájsť cestu k Čechom, ktorí vraj tak trochu šejkujú," zveril sa reportérom člen konvoja, ktorý má na starosti proviant. Ucho bolo od hlavy oddelené v oblasti labyrintu (hneď vedľa strmienka).

            Správu o českom "šejkování" priniesli americké spravodajské služby, ktoré sú tak tajné, že nemajú ani skratku. České "šejkování" rozoberajú s dôrazom na možné české väzby v Perzskom zálive a okolí.

            "Musíme prestať šejkovať," vyzval podľa správy národ minister obrany Martin Stropnický, ktorý je rovnako ako Ronald Reagan pôvodným povolaním herec béčkových filmov. Spravodajcovia Stropnického slová nahrali tajne na mikrofón ukrytý v spone, ktorú mu zapichli do vlasov, keď v šatni hľadal hrebeň. Podozrivý výrok potom podľa správy minister predniesol počas rozhovoru pre obe hlavné české televízie: ČT 24 a Markíza. 

Američania uctievajú Stropnického

            Muž od platne nám oznámil, že dúfa, že "šejk", o ktorom sa zmienil minister, nenaruší hladký prejazd konvoja mieru. Je vraj ochotný veriť tomu, že ide o miešaný nápoj a nie odkaz na ropnývh magnátov s dlhými prstami, ktorí chodia väčšinou zahalení od hlavy až k päte, aby ich nikto nespoznal - a to ani ich vlastné ženy. Tajné služby však ešte nemajú istotu.

            Ucho prezidenta Reagana bolo doteraz ukryté v oválnej pracovni Bieleho domu hneď vedľa zubov Moniky Lewinskej (na deviatom schode). "Čakalo na svoj čas a ten práve prišiel," zveril sa nám zdroj a dodal, že okrem ucha sa môžu českí priaznivci amerického mieru tešiť aj na úplne pravé americké žuvačky.

            Počas jazdy budú vojaci pozdĺž diaľnic tiež rozdávať losy. Na jedného vylosovaného víťaza čaká v Ruzyni odmena: pravé americké nohavice zvané jeansy. "Vyrábame ich až v Hanoji - čo je tiež symbolické - ako most mieru a civilizácie medzi Západom, cez Blízky východ až do vzdialeného východu, čo je práve vaša skupinka na čele s Poľskom," vysvetľuje zdroj.

            Americká strana sa veľmi pochvalne zmienila o českom ministrovi obrany Martinovi Stropnickom. "Podobne ako Ronald Reagan tiež Stropnický začínal v béčkových filmoch a po mnohých rokoch poctivej práce sa vypracoval až do filmov áčkových". Tie sa vraj v Európe poznajú podľa toho, že sú plne financované z daní poplatníkov - v našom prípade mali zrejme na mysli Českú televíziu. "Obaja herci tiež mali veľmi dobré manželky," pochvaľuje si muž z konvoja.

Tank you! Na večné časy!

            Pohár s uchom prezidenta Reagana pôjde na čestnom prvom voze kolóny s viac ako stovkou obrnených transportérov. Nad nimi budú krúžiť pravé nefalšované americké vrtuľníky - také, aké poznáme z filmov ako Rota, Čata alebo Predátor.

            Konvoj budú vítať davy českých fanúšikov mieru, priateľstva a americkej armády. Okrem tradičných darov ako chlieb a palica vraj Američania dostanú aj niekoľko indiánkov. Pripravené sú tiež známe české buchty, ktoré budú pre túto príležitosť dočasne stiahnuté z cesty E55. Chystá sa ďakovná iniciatíva s názvom "Tank you very much!"

            Nezostáva než dúfať, že nás americké transportéry či tanky nenavštívia naposledy. Je nám cťou byť súčasťou skupinky štátov pozdĺž hraníc s Ruskom, civilizovaných za nezlomnej snahy vľúdnymi Američanmi. Radi sa podvolíme poľskému velenia, ako žiadajú. Neprajeme Čechom nič zlé, ale určite nie je príjemné, byť takto odstrčení - a v podstate zanechaní Rusku v necivilizovanom hrtane.

            Trasa jazdy dragúnov vedie - podľa "návodu na použitie", ktorý sa nám tiež dostal do rúk - medzi dvoma svetmi, a práve tak ju máme občanom vysvetľovať: Medzi temným ruským, kde vládne cár a k jedlu sú len šproty. A svetom žiarivo americkým, kde naopak vládne demokratický prezident s poslušnými radcami z Nemecka, Francúzska a Veľkej Británie.  

            Akonáhle získame ďalšie podrobnosti o celom predstavení (nie je vraj vylúčené, že ide v skutočnosti o skrytý casting na nový hollywoodsky trhák), budeme našu občiansku spoločnosť o ďalších civilizačných krokoch zbrataných spojencov okamžite informovať.

            Ak nám však nabudúce vôbec dopredu niečo povedia, alebo prekvapia aj svojich obdivovateľov.

            Ucho tu ale vraj už v každom prípade zostane na večné časy. Bude vraj umiestnené v múzeu ministerstva obrany vedľa náhradného oka Jána Žižku z Trocnova, hrdinu, ktorý sa preslávil starostlivosťou o pamiatky.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.