Choď na obsah Choď na menu
 


Hádzanie paradajok na Zemana je OK, na amerického vojaka nie!

Hádzanie paradajok na Zemana je OK, na amerického vojaka nie!

VK ( viac o autorovi> )

19.3.2015

České médiá sa začali na objednávku vyhrážať českým občanom, aby ich odradili od protestov proti Dragúnskej jazde americkej armády. Hádzanie paradajok na Zemana je OK, na amerického vojaka nie!


            Ako nás upozornil jeden z čitateľov AE News, na serveri TN.cz bol uverejnený článok , ktorý varuje občanov pred akýmkoľvek odporom a protestom pred americkou armádou počas jej prejazdu a dočasného pobytu na území republiky. 

            Dikcia je zjavná, článok je úplne evidentne spracovaný niekým z ministerstva obrany ČR. Podobné varovanie poznajú pamätníci z roku 1968, kedy štátne úrady podobne varovali pred protestami proti okupačných vojsk Varšavskej zmluvy.

            Odporúčané rady som si prečítal a nestačím sa diviť. V texte sa píše, že za hodenie rajčiaka na vojaka US Army hrozia až dva roky natvrdo. Naozaj? To máme nejaké špeciálne zákony pre Američanov a ich ochranu? 

            Naposledy, keď niekoľkotisícový dav hádzal na Albertove paradajky na prezidenta republiky Miloša Zemana a spolu s ním na ďalších prezidentov európskych krajín, tak polícia stála a prizerala. 

            Mám to napísať ešte raz? POLÍCIA stála a prizerala! Následne usporiadatelia akcie dostali pozvánku do ČT, do rozhlasu a získali mediálny priestor a dokonca morálnu podporu od bývalého ministra zahraničia a pospávajúceho šľachtica. Nie je teda niečo v našom právnom systéme zle? Je snáď pódium s prezidentmi európskych krajín niečo menej, než americký vojak?

             Druhé rýpnutie si dovolím ohľadom informácie TV Nova, ktorá sa odvoláva na MO ČR, že americkí vojaci budú musieť dodržiavať zákony ČR počas presunu. No, to je také všeobecné a pekné, ale je to pravda len do chvíle, než sa niečo stane. 

            Ak by americký vojak, napr. pri skratovom jednaní, zastrelil českého občana, pred český súd nepôjde, pretože v rámci dohôd SOFA a najmä VFA medzi USA a členskými krajinami NATO sú americkí vojaci vyňatí z jurisdikcie štátu a súhlas s ich vydaním na trestné stíhanie v ČR by muselo udeliť americké ministerstvo obrany (Pentagon), pod ktorý spadajú americkí vojaci, a to na návrh vrchného veliteľa amerických ozbrojených síl v Európe.

            VFA upravuje jurisdikciu práva pri presune a krátkodobom pobyte vojsk. Američania sa musia riadiť len rozkazmi svojich veliteľov a trestnú zodpovednosť nesú len pred americkými vojenskými súdmi. Je podivné, že ministerstvo obrany ČR túto informáciu televízii Nova neposkytlo. To je totiž podstatný detail. Ak Američania z úľaku alebo zo strachu začnú strieľať do demonštrantov, nič sa im nestane. Proste povedia, že si pomýlili letiacu paradajku za odistený granát.

            A ako iste viete, Američania svojich občanov, nieto vojakov, cudzím krajinám nevydávajú. Iste si spomínate na pána Dahlgrena, ktorý povraždil svojich príbuzných v Brne a potom utiekol do USA . Tam ho síce zadržala FBI, ale do Česka sa len tak nevráti, pretože nie je politická vôľa ho vydať. 

            Dôvod? Americká justícia je založená na judikatúre a vydanie pána Dahlgren by ohrozilo mnoho iných amerických občanov, najmä potom zamestnancov spravodajských služieb, investičných podvodníkov a ďalších, na ktorých sú v jednotlivých krajinách zatykače. 

            Precedentné právo je silná zbraň u amerických súdov. Takže už iste chápete, prečo sa USA s vydaním pána Dahlgrena tak ošívají. Nejde vôbec o neho, ale o vznik precedentného modelu.

            V článku TV Nova je ešte jeden zásadný a sporný moment. V jednom odseku sa píše: " V prípade, že by potom došlo napríklad k väčšej potýčke s americkými vojakmi, hrozí útočníkovi odňatie slobody na šesť mesiacov až tri roky. V prípade vážnejších zranení môže útočník dostať až desaťročný trest. "

            To je pomerne silná káva. Američania ešte k nám ani neprišli, ale médiá už sugestívne upozorňujú, že nahnevaný český občan, ktorý nechce konfrontáciu a vojnu s Ruskom, by mohol dostať až desaťročný flajster, keby snáď nedajbože hodené vajíčko spôsobilo vojakovi väčšie ako malé "Bebi".

            Na Generálnom štábe z toho pomaly nespia, pretože český odpor proti radaru v Brdoch bol obrovský, ale prejazd americkej armády, to je úplne iný level. Chystajú sa uzávierky ciest, odklonenie dopravy i chodcov a dôjde aj na Potemkinovu estrádu, s americkými vojakmi prehovoria vybraní študenti gymnázií a fakúlt, kádrovo preverení, s pre-západným zmýšľaním, obyčajný plebs bude z bezpečnostných dôvodov odháňaný od ciest hlavných trás presunov.

            Zastrašovanie obyvateľstva je jasným dôkazom toho, že presun vojsk cez naše územie mal byť organizovaný inak, komornejšie, ticho a bez provokácií, a že armáda a politici teraz majú z celej akcie obavy. Česko bolo niekoľkokrát okupované a jediná armáda, ktorá by mala organizovať Dragúnske jazdy po našej krajine, je tá česká. Všetky ostatné armády, aj keď sú spojenecké, by mali cez naše územie prechádzať čo najmenej nápadným spôsobom.

Poznámka editora

Mám pre vás dve správy, zlú a dobrú.

Tá zlá správa je, že naša politická garnitúra zložená z karieristov, primúresráčov, Naive, hlupákov, havloidov a kolaborantov tým, že umožnila Rambom vstup na naše územie, vystavila našu malú zemičku potenciálnemu neušetreniu v prípade otvoreného konfliktu s Ruskom. Už tak máme problém s členstvom v NATO, ešte proaktívne hlasné deklarovanie vazalstva voči agresorovi.

            Boja sa. To je dobrá správa. Boja sa českí vlezdoprdelisti a politické prostitútky, boja sa českí zradcovia a kolaboranti, boja sa havloidi. A bojí sa aj americkí Rambovia: žoldnieri poskladaní z populačného odpadu doplneného o dobrodruhov a kriminálnikov z celého sveta, bezcharakterní vrahovia či zakomplexovaní úbožiaci navlečení do mundúrov  a vyzbrojení po zuby. 

            Rovnako sa boja. Napriek svojim pancierom a samopalom, napriek štátnemu represívnemu aparátu. Tak nás varujú radšej vopred. Ako úbohé ... a usvedčujúce ...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.