Choď na obsah Choď na menu
 


Lynčuje a upaľuje Isil, skôr lynčovali a upaľovali v USA

Autor: News republika - Publikované: 10.02.2015 22:52

Tlač


Štatistiky novej štúdie z USA ukazujú, že lynčovanie a tiež upaľovanie černochov nebol len lacný trik, ktorým strašili Rusi a komunisti predošlú generáciu.

         Po upálení jordánskeho vojenského pilota zaživa sa zdvihol mohutný pokrik médií, ktoré odsúdili tento barbarský čin. Muži, ženy a deti upálené bezpilotníkmi v Afganistane a napalmom v Gaze, či teraz v mestách Novorussije bombardovanými fosforovým bombami, tí už tak mediálne zaujímaví nie sú. A ich život beztak nemá pre západné korporátky cenu, pretože padli na zlej strane frontu boja za demokraciu.

         A tak sa pozrime na žiarivý príklad demokracie. Nedávno vyšla zaujímavá štúdia nevládky Equal Justice Iniciative  . Jej názov je zaujímavý: Lynching in America: Confronting the Legacy of Racial Terror  . Štatistiky v tejto štúdii ukazujú, že lynčovanie a tiež upaľovanie černochov nebol len lacný trik, ktorým strašili Rusi a komunisti predošlú generáciu. Podľa tejto štúdie bolo dokumentované v rokoch 1877-1950 (!) umučených lynčovaním celkom 4.000 amerických černochov. Navyše išlo väčšinou o tzv. "Racial terror lynchings", čiže Lynč motivovaný rasizmom.

         V južných štátoch USA, kde bolo otroctvo zrušené až po prehratej občianskej vojne 1865, sa lynčovaniu darilo výborne. Štúdia má zdokumentovaných celkom 3959 lynčov černochov v 12 štátoch, čo je o 700 viac, než sa oficiálne uvádzalo. Väčšina z týchto obetí nikdy nemala normálny súdny proces, a nikto nezaujato neskúmal dôkazy viny.

         Vytesnenie obetí z oficiálnej kolektívnej pamäti prebieha aj dnes. V miestach, kde táto prax bola častá, výskumníci zistili, že ani neexistujú pomníky obetiam. V skutočnosti sa lynčovaní černosi paušálne zaradili do konfederačných obetí vojny za nezávislosť a ich pamiatka sa ocitla na pomníkoch obetí občianskej vojny.

         A tak je možno lepšie si pozametať na vlastnom dvore, než sa začneme organizovane búriť nad cudzím barbarstvom. A vraždenie civilistov v Novorussiji už mesiace prebieha priamo pred našimi očami. Odštartovalo masakrom ľudí upálených zaživa v Odese. Tento masaker začal občiansku vojnu na Ukrajine, čo sme predpovedali včas . A jeden z jeho strojcov dodnes behá na slobode po tomto meste chránenom ukrajinskú juntou. Ďalšie generácie sa budú veľa diviť, k čomu všetkému sme boli v korporátnych médiách schopní mlčať v našej smutné dobe.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.