Choď na obsah Choď na menu
 


Sme svedkami reprízy falošného predstavenia z 11. septembra?

Opäť rovnaká otázka - v čí prospech? Islam je len jeden. Vojna pod cudzou vlajkou?

 

PETR HÁJEK upozorňuje na niekoľko pozoruhodných zhôd parížskeho vraždenia s "útokom na Ameriku" a varuje, aby sme teraz nenaleteli na novú verziu smrtiacej "liberálnej tolerantnosti"

         To je ale prekvapenie! Neďaleko Eiffelovej veže uprostred Paríža vystrieľali dnes islamisti redakciu satirického týždenníka Charlie Hebdo. Všetci pokrokoví súdruhovia si náhle môžu odkrútiť hlavy: Ako je toto možné? Čo sa to stalo? Obama, Merkelová, Hollande a všetci ďalší "pohlavári multikulturalizmu a tolerancie" stojia pred ďalším "výpočtom" kvadratúry kruhu. Musia teraz ešte hlasnejšie kričať, že je to samozrejme tragické, ale treba rozlišovať "dobré a zlé" medzi islamistami. Neverme im to.

         Pokrytectvo euro-amerických politických a mediálnych elít je týmto ďalším atentátom - vo Francúzsku najväčším za posledných štyridsať rokov - vyzlečené donaha. Povedzme teda za nich: Nech už išlo o čokoľvek, toto je vyhlásenie vojny.

Odpoveď na 11. septembra?

         Bývalý prezident Sarkozy, ktorý sa teraz pokúša o návrat do Elyzejského paláca, pribehol s vyhlásením, že " Francúzsko bolo napadnuté a musí sa brániť . "Podobných výrokov teraz bude toľko, že skoro nemá zmysel sa žiadnym z nich nejako zvlášť zaoberať. Sarkozyho slová sú zaujímavé len tým, že takmer presne kopírujú výrok prezidenta Busha v okamihu pádu veží WTO pred necelými štrnástimi rokmi.

         11. september zmenil svet. Zahájil doteraz nekončiacu sériu amerických intervenčných vojen (občas pod hlavičkou NATO). Umožnilo naplno rozbehnúť scenár Nového svetového poriadku (NWO). Vládnucej moci poslúžilo k takmer úplnému "vygumovaniu" zvyšných občianskych slobôd. Premenilo Západ na jednu veľkú vyšetrovňu tajných služieb, špicľovanie a odposluch všetkých a všade (okrem skutočných teroristov). Legalizovalo obnovenie praktík stredovekého mučenia - zatiaľ len "laboratórne" na americkej základni na Kube a "spojených laboratóriách" CIA v Poľsku a spol., Určených pre výskum lámania všetkého ľudského v človeku.

         Predovšetkým však stvorilo "obraz nepriateľa" - islamského teroristu - zosobneného trochu smiešnou figúrkou Usámu bin-Ládina. Tento agent CIA i "jeho" organizácie Al-Kájda (Základňa) mali tiež značku made in USA. Prezident Bush vtedy vyhlásil, že Spojené štáty čelia útoku - vyhlásil "vojnu proti terorizmu" - a vpadol do islamských krajín. Dnes už žiadny súdny človek nepochybuje, že 11. september bol umelý konštrukt, ktorý umožnil zmenu svetovej paradigmy - a stvoril "islamský terorizmus", ktorý sa až v dôsledku toho stal realitou. Môžeme teda brať útok v Paríži za svojho druhu "odpoveď" na 11. september? Lenže - kto to odpovedal? 

Na mieste je obozretnosť  

         Dávajme si preto teraz veľký pozor. Udalosti, ako je táto, sú zvyčajne postavené na prvej chvíli, prvej interpretácii, prvom mediálnom obraze. Všimnite si, že je tu aj mnoho podobných znakov, typických pre operácie typu 11. september: Atentát prišiel ako rana z čistého neba. Obeťami však pre zmenu nie sú "neznámi" civilisti, ale novinári (útok na slobodu slova). Navyše z časopisu, ktorý je známy svojimi protiislamskými postojmi a "škandálmi". Inak všetko beží podľa klasického scenára: Atentát je - prekvapivo - pomerne dobre zdokumentovaný. "Náhodou" ho zachytilo niekoľko videí, vrátane zvuku. Teroristi volajú povestné "Boh je veľký" a demonštratívne na ulici ešte strieľajú do zraneného bezbranného policajta. A predovšetkým - bezpečne zmiznú.

         To je veľa "náhod" naraz. Divadlo ako z dielne skúsených amerických PR agentúr. Umožňujú najprv zdvihnutie ostrej protiislamskej nálady vo verejnosti, ktorú tak srdnato a usilovne "politicky korektní" politici v poslednej dobe tlmili. 

         Keby si taký Tomio Okamura štyridsaťosem hodín počkal, nemusel sa stať predmetom mediálnej štvanice kvôli plytkému textu, ktorý je len chabým odvarom karikatúr z brutálne "vystrieľaného" časopisu. Nemusel by sa hrbiť a "odvolávať". Má smolu. Nebol jednoducho v správny čas na správnom mieste (a teraz sa to bude zrejme snažiť dohnať, "kapitalizovať", ale márne). Zožerú ho. Ti aj tí.

         Aby nedošlo k omylu: Nechcem rovno tvrdiť, že išlo o akciu pripravenú podobne ako 11. september. Na to je príliš skoro. To ešte len - podľa ovocia - spoznáme. Ale možné to je - a niektoré prvé indície by tomu nasvedčovali. Preto iba nabádam k maximálnej možnej opatrnosti a obozretnosti. Stroj na mystifikácie a manipulácie sa práve zase naplno rozbieha.  Ak mu nechceme podľahnúť, musíme začať v každom prípade otázkou, ktorá je v podobných okamihoch zvyčajne bohužiaľ až posledná: Cui bono?

V čiom záujme?

         Až príliš celé to desivé divadlo pripomína demonštratívne popravy zajatcov "Islamského štátu". Všetky pochybnosti o týchto "popravách" a ich pôvodcoch platia pre útok v Paríži mnohonásobne. A preto sa pýtajme - komu slúžia? Radikálnemu islamizmu určite nie. Ten, ktorý - celkom nepochybne - je už rozlezený po celej Európe, bude teraz pod ďaleko ostrejšie kontrolou. Tajné služby a vlády budú chcieť priniesť čo najviac dôkazov o tom, že niečo robia. Skutoční radikáli či potenciálni teroristi aby teraz teda zaplakali. 

         A tiež to robia. Na miesto atentátu medzi prvými dorazili miestni imámovia, ktorí sa zaklínajú odporom proti tomuto vraždeniu. Vyjadrujú solidaritu s miestnymi. Odsudzujú "popravu" skoro rovnakými slovami ako prezident Zeman, ktorému jeho trochu naivný jednoduchý antiislamismus môžeme veriť, pretože je autentický.

         Parížsky mord určite môže poslúžiť tomu, aby európske štáty zvýšili svoju angažovanosť na Blízkom Východe. To by bolo na prvý pohľad dobre. Keby sme nevedeli, že Islamský štát je v skutočnosti umelý konštrukt - opäť z dielne amerických tajných služieb. A že by nemohol existovať ani jediný deň, keby nebol súčasťou operácie pripravujúcej likvidáciu Asadovej Sýrie a celkovému prestavaniu figúr a mocenských štruktúr v tejto kľúčovej oblasti sveta.

Dáva to zmysel?

         Samo o sebe ešte nie. Ak budeme však teraz - zdanlivo paradoxne - svedkami mohutnej ofenzívy za "uznanie dobrého a zlého" islamu, potom áno. Ak sa pochody z Drážďan teraz prelejú aj inam do Nemecka - a proti nim bude pochodovať ešte viac "uvedomelých" občanov, bude oveľa jasnejšie.

         Je totiž veľmi pravdepodobné, že teraz sa verejnosť v európskych krajinách skutočne "rozpoltí". Póza "tolerantnosti" dostane v skutočnosti oveľa väčšie palivo, než doteraz. Úplne nezmyselne zahájime "vnútorný vojnu" za prijateľnosť islamu - a jeho nositeľov - v Európe. To nastane takmer určite. U nás túto zradnú Fangľu už zajtra zdvihne pražská havlistická kaviareň v politike (Halík, Schwarzenberg a TOPACO všetkého druhu) a v médiách. Kto mal už dnes možnosť počuť interpretácii takých velikánov ako je dojemne breptajúcí popleta (istý pán Velíšek) v Českej televízii, vie o čom hovorím.

         Druhou fázou bude to isté, čo nastalo v Amerike po 11. septembri: Ešte väčšie obmedzenie občianskych slobôd, ešte väčší fízlovanie, odpočúvanie, "kamerovanie", ešte tvrdšie tlak na zvyšky súkromia. A tiež - pochopiteľne, ak nie v prvom rade - na "extrémizmus" ako taký. Veľmi skoro uvidíme, čo sa do tohto pojmu vojde.

Česká karikatúra

         To, čo začnú teraz predvádzať vo veľkom, bude hrozná sranda. Predznamenal ju svojím výrokom pán Stropnický, náš minister vojny (nie tej proti islamu, ale proti Rusku):

"Je to tragédia, ukazuje sa, že Islamský štát, respektíve islamský fundamentalizmus či zneužívanie islamu je nebezpečenstvom, ktoré nemožno podceňovať. Keď sa na to pozriem z trochu iného uhla, možno povedať, že terorizmus rozhodne nemá zmysel pre humor. Humoristický týždenník je niečo, čo je v Európe, v našom liberálnom demokratickom prostredí, úplne bežné. "

         Beda! Islamský fundamentalizmus je nebezpečenstvom, ktoré nemožno podceňovať! Do tejto chvíle sme to nikto nevedeli, ďakujeme za múdre ponaučenie, súdruh divadelník. Odhalili ste nám len tak mimochodom súčasne aj podstatu našej "liberálnej demokracie", ktorá môže beztrestne urážať akékoľvek náboženské symboly (kresťanské na mieste prvom), pretože je to "úplne bežné".

Čomu sa čudujeme? 

         Islam je nepochybne najvážnejším nebezpečenstvom pre našu civilizáciu - vo všetkých svojich podobách. Ten "radikálny" svetu stvorili Američania 11. septembra. Lenže vtip je v tom, že žiadny "hodný" islam nie je. Ide o úplne inú koncepciu človeka a hodnôt, ako sú tie, z ktorých bola utkaná dominantná svetová civilizácia po vražde Božieho Syna na Golgote. 

         Výkrik "Boh je veľký!", je však falošný úplne rovnako - ak nie dokonca menej - ako protikresťanský ateizmus, ktorý sme už vo veľkej časti spoločnosti "liberálne" prijali za možný. Pokus "vpašovať" islam do Európy ako "regulárnu alternatívu" je z toho istého cesta. Čomu sa teda čudujeme?

Opona ide hore

         Je vlastne jedno, či a kým bola dnešná poprava francúzskych novinárov pripravená. V každom prípade bola pripravená dobre. A uskutočnená v pravú chvíľu.

Dá na čas nový smer našim obavám a mysleniu. Zmizne nacistická Ukrajina a dosť možno na vedľajšiu koľaj bude na čas odsunutý aj útok na Rusko. Slovo vojna dostane zase inú farbu. Vzápätí nás prídu Halíkovci a spol. presviedčať o nutnosti a našej "mravnej zodpovednosti" za "poctivých mohamedánov", ktorí chcú s nami zdieľať naše hodnoty.

         Toto je najväčšie nebezpečenstvo, ktoré dnešné vyhlásenie vojny - nech už za ním stojí ktokoľvek - nesmieme nevidieť. Musíme vedieť, že islam je naozaj len jeden. A nepustiť ho k nám pod akoukoľvek zámienkou.

         Hneď druhé najväčšie nebezpečenstvo potom je, že túto reprízu 11. septembra v európskych podmienkach na nás niekto ušil - a že mu to prehltneme. Obe nebezpečenstvá spolu úzko súvisia. V oboch prípadoch máme byť obeťou sprisahania. Tých dvanásť (príznačný počet!) v Paríži je prvým tónom predohry rekviem.

Opona ide práve hore. Čo bude na kulisách?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.