Choď na obsah Choď na menu
 


USA chcú spustiť vlnu ruských bankrotov

2.3.2015

Americká vláda trvá na sprísnenie sankcií voči Rusku a žiada, aby sa EÚ pridala. Washington teraz chce sankcie, ktoré budú mať "zničujúci" účinok, ktorým musí Rusko "trpieť". Finančné opatrenia majú podľa plánu spustiť vlnu bankrotov v Rusku.


            Britského ministra zahraničia Philipa Hammonda počas víkendu navštívil americký minister zahraničia John Kerry a preberali americký plán. Washington očakáva, že EÚ bude spolupracovať, aby donútila zraziť ruskú ekonomiku na kolená.

            USA drasticky sprísnia sankcie voči Rusku: americký minister zahraničia John Kerry tento víkend v Londýne povedal, že Rusko je "vinné hrubým porušovaním minského prímeria". Kerry povedal, že Rusko zaútočilo na mesto Debalcevo a podporilo polovojenských bojovníkov v regióne, a najalo nové jednotky pri Mariupole.  Kerry povedal: "To je porušením prímeria. Myslíme to vážne: budú ďalšie sankcie, ktoré spôsobia v ruskej ekonomike ďalšie bolesti. "

            Pokračoval: "Medzi nami a našimi európskymi spojencami prebieha vážna diskusia o tom, aké sankcie zavedieme nabudúce a kedy majú nadobudnúť účinnosť. Som si istý, že v reakcii na ruské porušenie prímeria budú ďalšie opatrenia. "

            Britský minister zahraničia Philip Hammond poznámky Kerryho plne podporil. Pred niekoľkými mesiacmi americký vice-prezident Joe Biden vysvetlil, ako USA vytvorili úlohu EÚ v stratégii namierenej proti Rusku. Teraz sa zdá, že spolupráca funguje trochu plynulejšie, než predtým.

            Na úrovni EÚ už nemôžu evidentne politici vzdorovať tlaku Ameriky.  Observer informoval o niekoľkých nemenovaných stálych predstaviteľoch EÚ, ktorí povedali, že ďalšie sankcie sú nevyhnutné.  Observer tiež citoval vysokého amerického predstavitelia, ktorý vysvetlil stratégiu Ameriky. Či je týmto predstaviteľom Daniel Fried, ktorý koordinuje sankcie medzi USA a EÚ, nie je známe.

            Američania dúfajú, že budúci krok bude mať "zničujúci" vplyv na ruskú ekonomiku. Teda by mohlo dôjsť k vlne bankrotov medzi ruskými spoločnosťami, pretože mnoho firiem riskuje bankrot, ak úvery splatné v dolároch počas nadchádzajúceho roka nebudú obnovené. (Bankrot je očakávaný, pretože hodnota rubľa sa prepadla a bude ich preto potrebných pre splátky viac.)

            Aby tento cieľ dosiahla a využila prepadu rubľa, má americká vláda v úmysle uchýliť sa k technickému triku, skrátenie duráciou existujúcich úverov, ktoré ruské banky, energetické spoločnosti a zbrojné firmy majú v európskych a amerických bankách.

             Americkí predstavitelia pre Observer povedali: "Ak chceme, môžeme zaistiť, že budú naozaj trpieť. Neschopnosť získať nový kapitál bolí najviac - k americkým a európskym trhom neexistuje alternatíva. "(Preto dôjde k bankrotu). (Imbecilita, neznalosť sveta a situácia je u amerických predstaviteľov naozaj neskutočná, a Ázia podľa nich vôbec neexistuje - pp).

            Ďalší americký kontakt v Bruseli povedal, že vylúčenie Ruska z platobného systému SWIFT (schopnosť prevádzať prostriedky elektronicky, miesto prostredníctvom papierových dokladov) by bolo opäť preberané a opäť posilnilo. 

            Američania sa o tento krok, ktorého sa Rusi obzvlášť bojí, pokúsili pred pár mesiacmi, priamym tlakom, ale neuspeli, pretože nezávislá organizácia SWIFT odmietla Washington vypočuť. Avšak keď Amerika uspeje v tomto, toky peňazí ruským spoločnostiam budú potlačené.

             Rusko sa preto ponáhľa so sprevádzkovaním alternatívneho systému, v nádeji, že zníži vplyv na ruské domáce platby, keď Amerika stlačí gombík a odpojí Rusko od SWIFT-u.

Americké ratingové  agentúry už sankcie zosilneli, keď klasifikovali ruské dlhopisy ako "smradľavé". Toto zníženie ratingu znamená, že niektoré veľké americké penzijné fondy sú právne viazané stiahnuť sa z ruských štátnych dlhopisov. (To tlačí hodnotu rubľa ešte nižšie).

             Observer tiež poznamenáva, že Američania majú v úmysle dodať zbrane Ukrajine. To je ďalší krok (v americkej vojne proti Rusku), ktorý je stanovený v nedávno prijatom americkom zákone.

Ruské porušovanie prímeria, z ktorých Rusko obviňujú Američania, zapadajú do už existujúceho (pochybného amerického) argumentu, pretože:

  1. Je úplne nejasné, kto strieľal na Majdan (pri puči vo februári 2014)
  2. Zostrelenie civilného lietadla MH 17 nie je stále ani zďaleka objasnené
  3. Vrahovia civilistov v Odese (pri masakre pre-ruských demonštrantov, kedy boli upálení v budove odborov 2. mája 2014) sú tiež nejasné
  4. Kto ostreľuje Mariupol je rovnako tak nejasné
  5. Kto je za raketovým útokom na autobus v Donecku je tiež neznáme.

            Každá z týchto udalostí bola vzatá Američanmi ako príležitosť k uvaleniu tvrdších sankcií voči Rusku. (Každá z týchto zámienok použitých Amerikou k ekonomickým sankciám voči Rusku bola pochybná, ale EÚ napriek tomu držala basu).

            Nie je známe, či bude Západ nejako reagovať na akcie ukrajinského Pravého sektora a ďalších protiruských ukrajinských extrémistov: pravičiarske polovojenské bojovky informovali, že nebudú dodržiavať ani dohody z Minska (ale Kerry to ignoruje). 

            Tiež zriadili vlastný generálny štáb a odmietajú sa riadiť rozkazmi oficiálnej ukrajinskej armády, čo sa týka ich vojenských operácií proti pre-ruským povstalcom.

            Ohľadom správania sa extrémnej pravice na Ukrajine nie je názor EÚ a Američanov známy.(Verejne na to žiadny názor neexistuje, len na útočenie na Rusko).

Financial War: US Wants to Trigger Wave of Russian Bankruptcies vyšiel 23. februára 2015 na rinf.com

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.